e
sv

AŞK MI ? HASTALIK MI ?

25 Kasım 2021 13:11

AŞK MI ? HASTALIK MI ?

AŞK ÖYLE BİR OKYANUS Kİ HER DUYGU VE DÜŞÜNCE İÇERİSİNDE VARDIR.
İYİYİ VE KÖTÜYÜ İÇİNDE BULABİLECEĞİNİZ BİR OKYANUSTUR AŞK.

AŞK NE DEMEK BİLİYOR MUSUNUZ !

ÖZLEMEK, SEVMEK, SEVİLMEK, HİSSETMEK, HİSSETTİRMEK, SAYGI DUYMAK, SAYGI DUYULMAK, EĞLENMEK, SOHBET ETMEK, FİLM İZLEMEK, MÜZİK DİNLEMEK, BİRLİKTE GÜLMEK, BİRLİKTE AĞLAMAK, KEYİFLE GEÇİRİLEN HER DAKİKA, İKİ FARKLI DÜNYAYI, TEK DÜNYA DA BİR ARADA YAŞAMAK… BELKİ DE DAHA FAZLASI, BELKİ DE DAHA AZI. KİM BİLEBİLİR Kİ İÇİMİZDE Kİ AŞKI ?
SENİN İÇİN AŞK NE DEMEK, DÜŞÜNDÜN MÜ HİÇ ?

AŞK BU KADAR MUHTEŞEM GÜZELLİĞİ VE İNSANİ DUYGUYU İÇİNDE BARINDARABİLİRKEN VE İKİ KİŞİ ARASINDA KÖPRÜ OLMAYI BAŞARIRKEN, BÜTÜN BU GÜZELLİKLERDEN SONRA ACISI NASIL OLABİLİR Kİ,
OLURSA DA NELER YAPABİLİR O ACI İNSANA ?
ÖZLEMEK AMA ÖZLEYEMEMEK, SEVMEK, SEVEMEMEK, HİSSETMEK, HİSSETTİREMEMEK, SAYGI DUYMAK AYNI ANDA NEFRET BESLEMEK, İKİ KİŞİ ADINA DÜŞÜNÜP, TEK KİŞİ OLARAK KENDİNLE KONUŞMAK, CANIN YANDIĞINDA YALNIZ KALMAK, İKİ DÜNYANIN TEK OLMASINDAN SONRA, TEK OLAN DÜNYANIN GÜNEŞSİZ KALMASINA SEBEP OLMAK, ZAMANI GEÇMEZ SANIP, BENLİKTEN UZAKLAŞMAK, HAYATIN RENGİNİ, TADINI, KEYFİNİ UNUTMAK VE DERİN BİR İÇSEL SESSİZ YOLCULUĞA ÇIKMAK…
BİRÇOK İNSAN ACISINI, BİRÇOK ŞEKİLDE ADLANDIRIRKEN SENİN AŞKININ ACISININ TADI VE RENGİ NASIL (DI). HER İLİŞKİ GÜZELLİKLERİ İLE BAŞLAR, BU GÜZELLİKLER ZAMANLA SEVGİ İLE HARMANLANIP, SAYGI İLE SOSLANIP SONRASINDA AŞK’A DÖNÜŞÜR VE BU DÖNÜŞÜM ÖNCESİ VE SONRASI ARASINDA Kİ SÜREÇ HER İKİ TARAFIN HAYATLARINDA Kİ EN ÖNEMLİ YERİ KÂPLAR.
İLİŞKİ DEVAM ETTİĞİ SÜRECE VAY BE NE GÜNLERDİ DİYE SOHBETLERDE SEVGİ DOLU SÖZLERLE ANLATILIRKEN. DEVAM ETMEDİĞİ SÜRECE SOHBETLERDE, YA DERİN BİR SESSİZLİKLE BOŞ VER KANKA KONUŞMAYALIM, YA DA NE GÜNLERDİ HER BİR ANISI GÜZEL VE ÖZELDİ AMA BİTTİ. DİYEREK İÇİNDE KEŞKELER, PİŞMANLIKLAR, ÖZLEMLER, ANIMSALAR VE DAHASI İLE KONU ÇOK DERİNE İNMEDEN KAPATILIR. İŞTE O AN ACININ VARLIĞI YENİDEN KENDİSİNİ HİSSETTİRİR.
BÜTÜN BU OLUMLU OLAN DUYGULAR, DÜŞÜNCELER ZAMAN AKIŞI İÇERİSİNDE, İKİ TARAFIN BİRBİRİNE KARŞI SERGİLEMİŞ OLDUKLARI YAKLAŞIMLAR, PAYLAŞIMLAR VE İLETİŞİMLER NETİCESİNDE AŞK YOLUNDA, YÖNÜNÜ BULURKEN ALIŞKANLIKLAR, BAĞLILIKLAR VE BAĞIMLILIKLAR CİDDİ OLARAK GÖZ ÖNÜNDE DURUR.
BÜTÜN BUNLARI ETKİSİ ALTINDA, HER İKİ TARAF FEDAKÂRLIK VE ÖDÜN VERMEYE BAŞLAYARAK KENDİLERİNE YABANCILAŞIP, KARŞILARINDAKİ BİREYE BENZEME VE TAKLİTÇİLİK İLE DEVAM EDER DURUMA GELİNİR. SÜREÇ BENZERİ ZİNCİRLEME DUYGU VE DÜŞÜNCE KAVRAMLARI İLE BİRBİRİNİ TAKİP EDERKEN, GEREK İÇE DÖNÜK, GEREK DIŞA DÖNÜK OLAYLAR VE DURUMLAR KARŞISINDA AZALMALAR VEYA ÇOĞALMALAR DA SÖZ KONUSU EDİLİR. BU OLAYLAR AKIŞINDA İLİŞKİDE MUTLAK İKİ SON İLE KARŞI KARŞIYA KALIR HER İKİ ÂŞIK.
İLKİ ÖMÜR BOYU VERİLEN SÖZLERLE HAYATLARINA DEVAM ETMEK, İKİNCİSİ AŞKA DAİR DUYGULARIN DAHİ TAMİR EDEMEYECEĞİ DUYGU VE DÜŞÜNCE BOZUKLUKLARININ MEYDANA GELMESİ SONUCU SONLANDIRMAK YANİ AYRILIK…

UMARIM HAYATINIZDA Kİ AŞKINIZ ÖMÜR BOYU VERECEĞİNİZ SÖZLERLE HAYATLARINIZDA KALIR.

AŞK MI ? HASTALIK MI ?

TAKINTI DURUMUNUN HER BİRİMİZ NE KADAR SAĞLIKSIZ VE YANLIŞ BİR ŞEY OLDUĞUNU BİLİYORUZ, VE BİLDİĞİMİZ HALDE ÖZELİKLE AŞK SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA, BAZEN KONTROL EDİLEMEYECEK KADAR VE KONTROLDEN ÇIKARACAK KADAR BİZİ KENDİ İÇİMİZDE ESİR EDEBİLİYOR BU DURUM.
DUYGUDAN, MANTIKTAN VE BENZERİ BİRÇOK DUYGUDAN UZAKLAŞARAK, KARMAKARIŞIK DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE KARŞIMIZDA Kİ İNSANA YANSIYABİLİYOR OLUŞTURDUĞUMUZ TAKINTI DURUMUMUZ. YANSIMANIN DA ÖTESİNDE ÖNCE KENDİ HAYATIMIZIN, SONRA KARŞIMIZDA Kİ İNSANIN HAYATININ KALİTESİNİ DÜŞÜREBİLİYORUZ HER KONU BAŞLIĞINDA.
AŞK KAVRAMININ EN BELİRGİN HASTALIK BOYUTUNDA OLAN OLGULARI İSE TAKINTI, PARANOYA, VARSAYIM VE KAYBETME KORKULARI GİBİ DURUMLARININ HİSSEDİLİR HALDE HAYATLARIMIZDA YER ALMASI OLUYOR.
AŞK VE AŞKIMIZ HAKKINDA BİLİNÇLENMELİ VE BU BİLİNÇ İLE İLİŞKİLERİMİZE DEVAM ETMELİYİZ Kİ AŞKIMIZ HASTALIĞA DÖNÜŞMESİN…

AŞK ACISI NASIL BİR ACI ?

MANTIKLI VE GÜZEL CEVABI GENELDE YAŞAYAN BİLİRDİR !
AŞKIN HERKESE GÖRE AÇILIMI VE ANLAMI FARKLILIKLAR GÖSTEREBİLİR VE DEĞİŞKENLİKLERE SAHİP OLABİLİR. VE ACISI DA YİNE AYNI ŞEKİLDE FARKLILIKLAR GÖSTEREBİLİR VE DEĞİŞKENLİKLERE SAHİP OLMANIN YANI SIRA KONTROL ALTINA ALINMADIĞINDA CİDDİ SORUNLARA SEBEP OLABİLİR.
GÜZELLİKLERİ İLE YAŞANAN HER AŞK, KÖTÜLÜKLERLE BİTMESİN DİYE DÜŞÜNÜYORSANIZ, KENDİNİZİ KANDIRMAK VEYA GERÇEKLERİNİZİ SAKLAMAK YERİNE, BÜTÜN DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİZİ ANLAYARAK İLİŞKİLERİNİZE DEVAM EDİN, EDİN Kİ SONU GÜZELLİKLERİ İLE GELSİN VEYA DEVAM ETSİN.

Sevgilerim ile…

Uğur Kılıç

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

AŞK MI ? HASTALIK MI ?