Dilan Polat davasında flaş gelişme! 27 yıl hapis talebi geldi.

03.07.2024
Dilan Polat davasında flaş gelişme! 27 yıl hapis talebi geldi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan Polat hakkında yürütülen soruşturmayı tamamladı. Savcılık, Dilan Polat ve eşi Engin Polat için 27 yıl hapis cezası istedi.

ARA REKLAM ALANI

Kara para aklama iddiası üzerine haklarında soruşturma başlatılan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın tutukluluk hali sürüyor İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı çift hakkında yürütülen soruşturmayı tamamladı.

ÇİFTE 27 YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

Savcılık, Dilan Polat ve eşi Engin polat’ın örgüt kurma, örgüt yapısı içinde suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ve yasadışı bahis suçlarından 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılmasını istedi.

NE OLMUŞTU?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Engin Polat ve Dilan Polat haklarında “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi”, “Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” ve “Vergi kanununa muhalefet” suçlarından soruşturma başlatmıştı. Dilan ve Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu şüpheliler 5 Kasım 2023 tarihinde tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Kaynak : Türkiyegazetesi.com.tr

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.