sv

‘SEVGİ’SİZLİK ‘ORTAK’ SORUNUMUZ

13 Haziran 2022 13:37

SEVGİ ÜZERİNE VAR OLUYORUZ AMA SEVGİSİZLİK İÇİN DE KIVRANIYORUZ … 

NEDEN ?  

NEDEN Mİ !

ÇÜNKÜ BİRÇOĞUMUZ SEVGİ NEDİR, NE ANLAMA GELİR, NE ANLATIR, NE HİSSETTİRİR, NE HİSSEDİLİR, NE ANLATIR, NE KONUŞUR BİLMİYORUZ. VE BİRÇOK İNSAN MAALESEF KENDİSİNİ SEVMEDİĞİ GİBİ SEVGİ NEDİR BİLMİYOR, BİLEMİYOR. SEVGİ KÖKENLİ VAR OLUŞLARIMIZDA SEVGİDEN UZAK, SEVİLMEDEN UZAK, HATTA KENDİMİZDEN BİLE UZAKLARDA YAŞIYORUZ.

VE YAŞAM SÜREMİZ İÇERİSİN DE BU DURUMDAN DOLAYI BİRDEN FAZLA SORU VE SORUNLA KARŞI KARŞIYA KALARAK HAYATLARIMIZA DEVAM EDİYORUZ, YAŞAM SÜREMİZDE VE YAŞAM ALANLARIMIZDA.
YAŞADIĞIMIZ BİRDEN FAZLA SORUNUN KÖKÜ SEVGİSİZLİK VE KENDİMİZİ SEVMEME DURUMU. SEVGİ O KADAR FAZLA YERE SAHİP Kİ HAYATLARIMIZ DA MAALESEF BİRÇOK İNSAN BU DURUMU GÖRMÜYOR, DUYMUYOR VE ALGILAMIYOR.

HER BİR SORUNUN VE SIKINTININ SEBEBİ VE KAYNAĞI SEVGİSİZLİKTEN GEÇİYOR. BAZILARIMIZ BU SEVGİSİZLİK GERÇEĞİ İLE ÇOCUKLUĞUN DA TANIŞIYOR, BAZILARIMIZ İSE YETİŞKİNLİĞİN DE. HERKES GÜNÜ GELDİĞİN DE BİR ŞEKİLDE SELAMLAŞIYOR SEVGİ İLE VEYA SEVGİSİZLİĞİ İLE… SONSUZ YARATICININ, YARATMIŞ OLDUĞU DÜNYA VE DÜNYA İÇİN YARATMIŞ OLDUĞU BİZLERİN KÖKLERİ SEVGİ VE İNANÇ MERKEZLİ OLMAKTADIR. SEVGİNİN VE İNANCIN MERKEZİ İSE SONSUZ OLAN TEK YARATICIDIR.
BU İKİ DURUMDAN UZAK VEYA UZAKLAŞMIŞ OLAN HER BİREY İÇSEL VE İÇGÜDÜSEL OLARAK BENLİĞİNDEN VE KİMLİĞİNDEN UZAKLAŞARAK FARKINDA OLARAK VEYA OLMAYARAK. YAŞAM SÜRECİNDE BİRDEN FAZLA ETKİ VE NEDENE DAYALI OLMAK SURETİYLE YOĞUN ŞEKİLDE SORUN VE SORUNLARLA KARŞILAŞIYOR.

HERKES SEVGİSİZLİKTEN BAHSEDER

AMA KİMSE SEVGİ NEDİR, ÇOK FAZLA BİLMEZ. BİLİNMEZ OLAN İSE BURADA TAM OLARAK SEVGİ DEĞİLDİR ASLINDA, KİŞİNİN SEVGİYE DAİR OLARAK KENDİNCE YÜKLEMİŞ OLDUĞU ANLAM VE MANALARDIR. BU ANLAM VE MANALARI KARŞISINDA Kİ BİREYLERDE GÖREMEYİNCE VEYA ALGILAMAYINCA SEVGİSİZLİK DURUMU İLE KARŞILAŞIR. ÖNCE KARŞI TARAFI SUÇLARCASINA İRDELER, SONRA KENDİ İÇ DÜNYASINDA KARIŞMAYA BAŞLAR.

SEVGİ NE DEMEK ?

SEVGİ NE DEMEK, SEVGİ HERKES TARAFINDAN SÜREKLİ SÖYLEM OLARAK BAHSEDİLEN, AMA ASLA SAHİP MİYİM, SAHİP DEĞİL MİYİM DİYE SORGULANMAYAN BİR GERÇEKLİKTİr. SEVGİ SOMUT BİR GERÇEK DEĞİLDİR, SADECE SOMUT OLANLARLA İFADE EDİLİR VEYA AKTARILIR. SEVGİ SOYUT BİR ŞEYDİR, VE SOYUT OLARAK YAŞANIR, YAŞATILIR.

MADDİ DEĞERİ FAZLA SOMUT BİR ŞEY VERİRSİNİZ AMA SEVGİNİZ HİSSEDİLMEZ, MADDİ DEĞERİ DÜŞÜK BİR ŞEY VERİRSİNİZ SEVGİNİZ YİNE HİSSEDİLMEZ, SEVGİ MADDİ HİÇBİR ŞEY İLE ÖLÇÜLEMEZ VE DEĞERLENDİRİLEMEZ. MADDİ DEĞERİ ÇOK FAZLA OLAN BİR ŞEYİ, KARŞINIZDA Kİ İNSANA VERMENİZ VEYA HEDİYE ETMENİZ ONU ÇOK SEVDİĞİNİZİ O İNSANA AKTARMAZ, SADECE MADDESEL MUTLU EDER. VE SONRASINDA DAHA FAZLASINI İSTER VEYA BEKLENTİ İÇİNE GİRER… BU ALMA VERME DÖNGÜSÜNDE SADECE KENDİNİZİ TATMİN ETMİŞ OLURSUNUZ VE SEVGİ DURUMUNUZDA HERHANGİ DEĞİŞİM OLMAZ.

SEVGİ HİSSEDİLİR VE HİSSETİRİLİR.

BAZEN BİR SU İLE,
BAZEN BİR LOKMA EKMEK İLE,
BAZEN SÖZCÜK İLE,
BAZEN BİR BAKIŞ İLE,
BAZEN DE SESSİZLİK İLE …
SEVGİ KUTSAL BİR GERÇEKTİR, HER NE KADAR ÇOK İNSAN BUNU SÖYLEM OLARAK KULLANSA DA,
BİRAZI SEVGİNİN NE OLDUĞUNU ANLAR VE BİLİR…

VE ÖYLE SEVGİLER VARDIR Kİ,

KALBİNİZDEN DÜŞMÜŞTÜR ELİNİZE VE ELİNİZDE TUTARSINIZ SEVGİNİZİ AMA CESARET EDEMEZSİNİZ ONU KARŞINIZDA Kİ İNSANA VERMEYE, SEVGİ BÖYLE GERÇEK BİR ŞEYDİR İŞTE. OYSA HER SEVGİ KARŞILIKLIDIR, SEVGİNİZİ PAYLAŞIN ÇÜNKÜ SEVGİ PAYLAŞILINCA MUTLULUK GETİRİR.

SEVGİYİ HİSSETMEDEN, HİSSETİREMEZSİNİZ HİÇ KİMSEYE. KENDİNİZİ SEVİN…

SEVGİLERİM İLE

UĞUR KILIÇ

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI