e
sv

Youtubede herkese açık kullanıcı adı

11 Aralık 2022 13:06
avatar

Yahube

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Youtubede herkese açık kullanıcı adı nedir

Herkese açık kullanıcı adlarını önümüzdeki birkaç hafta boyunca aşamalı olarak tüm kanallara sunacağız. Tüm kullanıcılar için kullanıma sunulduğunda ise herkese açık kullanıcı adınız şu kısımlar dahil olmak üzere YouTube genelinde kullanıma sunulacak: • Shorts sekmesi • Arama sonuçları • Yorumlar ve bahsetmeler Kanal sayfası gibi bazı yerlerde herkese açık kullanıcı adınızı kanal adınızla birlikte göstermeye başlayacağız. Herkese açık kullanıcı adınızı zamanla YouTube genelinde daha fazla yerde görebilirsiniz.

Herkese açık kullanıcı adımı ne zaman seçebileceğimi nasıl öğreneceğim?

Herkese açık kullanıcı adı seçmenize izin verildiğinde YouTube Studio’da bununla ilgili bir bildirim alırsınız. Herkese açık kullanıcı adlarını gelecek birkaç hafta boyunca kademeli olarak tüm kanalların kullanımına sunacağız. Halihazırda kişiselleştirilmiş YouTube URL’si olan çoğu kanal için varsa herkese açık kullanıcı adınız bu URL olacaktır. Kişiselleştirilmiş URL’nizin olup olmadığına bakılmaksızın, herkese açık kullanıcı adınızı değiştirebilir veya bildirim aldığınızda seçebilirsiniz.

İstediğim herkese açık kullanıcı adını neden seçemiyorum?

Belirli bir herkese açık kullanıcı adını birkaç nedenle kullanamayabilirsiniz. Çoğu durumda bunun nedeni söz konusu herkese açık kullanıcı adının başka bir kanal tarafından seçilmiş olması veya herkese açık kullanıcı adı seçme kurallarımıza uymamasıdır. YouTube tarafından otomatik oluşturulan herkese açık kullanıcı adlarından birini veya kullanılabilir başka bir herkese açık kullanıcı adını seçebilirsiniz.

Tüm kanallar bir herkese açık kullanıcı adıyla ilişkilendirilir. Herkese açık kullanıcı adları hem içerik üreticileri hem de izleyicileri bulup onlarla etkileşime geçmek için kullanılabilir. Herkese açık kullanıcı adınız otomatik olarak kanalınızın yeni YouTube URL’si hâline gelir ve kullanıcıların sizi keşfetmesini kolaylaştırır. Örneğin, youtube.com/@youtubecreators. Bu URL’yi kullanarak YouTube dışındaki kullanıcıları kanalınıza yönlendirebilirsiniz. Her kanalın yalnızca bir herkese açık kullanıcı adı olabilir.

Herkese açık kullanıcı adlarını yorumlarda, bahsetmelerde ve Shorts videolarında görebilirsiniz. Herkese açık kullanıcı adlarını, zamanla daha fazla özellikte kullanıma sunacağız. Kanalınızı YouTube dışındaki kullanıcılara tanıtmak için de herkese açık kullanıcı adınızı kullanabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Youtubede herkese açık kullanıcı adı