Angelina Jolie Sitem Etti: Adalet Eşit İşlemiyor

23.12.2023
Angelina Jolie Sitem Etti: Adalet Eşit İşlemiyor

20 Yıldır Birlemiş Milletler’le Çalışan Angelina Jolie Sitem Etti: Adalet Eşit İşlemiyor.ABD’li yıldız Angelina Jolie, verdiği bir röportajda insan haklarının ihlali hakkında düşündüklerini paylaştı.Angelina Jolie Suriyeli gazeteci ve film yapımcısı Waad AlKateab, “We Dare to Dream” adlı filminin röportajında konuştu.Dünyada yaşanan acı olaylara verdiği tepkiler ve sosyal etkinliklere katılımlarıyla isminden oldukça söz ettiren ABD’li yıldız sitem etti.

ARA REKLAM ALANI

Yaklaşık 20 yıl önce Birleşmiş Milletler (BM) ile çalışmaya başladığını anlatan Jolie, insan haklarının ihlal edildiği durumlarda bir tepki ile karşılaşacağına inandığını belirtti.

gözlemlediği olayların dünyadaki adaletsizliği anlamasına yardımcı olduğunu belirtti ve “İnsan hakları bazen bazıları için var, bazen de hiç yok.” dedi.

Jolie, adalet ve insan haklarının herkes için eşit olmadığını, bazı kişilerin suçlarından dolayı hesap vermediğini belirtti ve bu durumun dünyanın çirkin yüzü olduğunu ifade etti.1 Kasım’da Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşımla Gazze’ye yapılan saldırıları eleştirmişti. Gazze’nin yaklaşık 20 yıldır bir açık hapis olduğunu ve hızla toplu mezarlık haline geldiğini belirtti.

Filistinli sivillerin, dünya izlerken ve birçok hükümetin desteğiyle, gıda, ilaç ve insani yardımdan mahrum bırakılarak, topluca cezalandırıldığını ve insanlık dışı muamele gördüğünü ifade etti.paylaşımında, “İnsani ateşkes talep etmeyi reddederek ve BM Güvenlik Konseyi’nin taraflara ateşkesi dayatmasına engel olarak dünya liderleri de bu suçlara ortak oluyor.” ifadelerine yer vermişti.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.