Seo nedir nasıl yapılır

25.03.2024
Seo nedir nasıl yapılır

Web sitesi oluştururken muhtemelen kullanıcılarınızı göz önünde bulundurup içeriklerinizi bulmalarını ve keşfetmelerini kolaylaştırmaya çalışmışsınızdır. Bu kullanıcılardan biri de kullanıcıların içeriğinizi keşfetmesine yardımcı olan arama motorudur. Kısaca SEO olarak adlandırılan arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının içeriğinizi anlamasına ve kullanıcıların da sitenizi bulup bir arama motoru aracılığıyla ziyaret edip etmeyeceklerine karar vermelerine yardımcı olur.

ARA REKLAM ALANI

web sitenizi Google Arama’da görünmeye uygun kılan en önemli noktaları özetler. Belirli bir sitenin Google’ın dizinine ekleneceği garanti edilmese de Arama Yönergeleri’ne uygun davranan sitelerin Google’ın arama sonuçlarında görünme olasılığı daha yüksektir. SEO, bir sonraki adımı atmak vesitenizin Arama’daki varlığını iyileştirmek için çalışmaktır. Bu kılavuz, sitenizde yapabileceğiniz en yaygın ve etkili iyileştirmelerden bazıları hakkında bilgi verir.

Maalesef sitenizi Google’da otomatik olarak birinci sıraya yerleştirecek bir sır veremiyoruz. Hatta, önerilerimizden bazıları işletmeniz için geçerli bile olmayabilir. Ancak, en iyi uygulamaları kullanmanın, arama motorlarının (yalnızca Google’ın değil) içeriğinizi taramasını, dizine eklemesini ve anlamasını kolaylaştıracağını umuyoruz.

Google Arama nasıl çalışır?

Google, dizinimize eklenecek sayfalar aramak için tarayıcı adı verilen programları kullanarak web’i sürekli olarak keşfeden tam otomatik bir arama motorudur. Genellikle sitenizi web’de yayınlamak dışında bir şey yapmanız gerekmez. Aslında arama sonuçlarımızda listelenen sitelerin büyük çoğunluğu, web’i taradığımızda otomatik olarak bulunur ve eklenir. 

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.