Akıllı arkadaşlarla tanış

Akıllı arkadaşlarla tanış

Eskiler, kişinin IQ’su en yakın 5 arkadaşının ortalamasıdır demişler. Bu doğru! Daha akıllı olmak ve ufuk açıcı sohbetlere katılmak istiyorsan akıllı arkadaşlarının olması gerekir. Akıllı, başarılı insanların etrafında nasıl olabileceğini ve sosyal çevreni nasıl genişletebileceğini merak ediyor olabilirsin. Endişe etme. Dışarı çıkıp daha zeki arkadaşlarla tanışabilmene yardımcı olacak yollara ilişkin bir liste

ARA REKLAM ALANI

Etrafında kaçırmış olabileceğin bir sürü bağlantı var. Bu basit bir stratejidir, ancak bunun ne kadar etkili olabileceğine şaşırabilirsin. Kütüphane, restoran ve hatta bakkal gibi yerlerde beklerken mesaj yazmak veya gezinmek için telefonunu cebinden çıkarmak yerine, bu dürtüye karşı diren ve kendini rahat hissediyorsan çevrendeki biriyle sohbet etmeye çalış. Hangi konuşmaların hayatında daha zeki insanlarla yolunu kesiştirebileceğini asla bilemezsin.

  • Mesela, bulunduğun yerdeki marketin kasa kuyruğunda beklerken çevrendeki insanlarla sohbet etmeyi dene. “Merhaba, nasıl gidiyor? Görünüşe göre güzel bir akşam yemeği pişireceksin!” gibi bir şey söyleyebilirsin.
  • Her konuşmanın bir arkadaşlığa dönüşmeyeceğini unutma. Sorun değil!
  • Zeki insanlar genellikle bu gibi yerlerde takılırlar. Bölgendeki sanat sergilerine bak ve onlara katılmayı hedefle. Ziyaret edebileceğin ilginç görünen müzelere göz at. Ayrıca oyunlar, imza günleri ve hatta opera gibi kültürel etkinliklere de göz atabilirsin. Orada karşılaştığın insanlarla konuşursan yeni zeki arkadaşlar edinebilirsin!
  • Örneğin, giriş cümlesi olarak “Bu gerçekten harika bir sergi, buraya daha önce geldiniz mi?” gibi bir şey söyleyebilirsin.
  • Sanatsal etkinliklere göz atarken çok eğlenecek olman da cabası.
  • Seni akıllı arkadaşlarıyla tanıştırabilirler.Hâlihazırdaki arkadaşlarından yararlan! Hayatındaki daha zeki insanlardan bazılarını düşün ve onlarla daha fazla zaman geçirmeyi öncele. Muhtemelen zeki arkadaş çevreni genişletmek için onların aracılığıyla tanışabileceğin akıllı arkadaşları vardır.Bir gece dışarıda veya bir akşam yemeği partisinde zeki arkadaşlarına katılmayı dene. Onların diğer akıllı arkadaşlarıyla tanışma şansın olabilir.
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.