Mutlu Ve Sağlıklı İlişki İçin

20.01.2022
Mutlu Ve Sağlıklı İlişki İçin

SAĞLIKLI İLİŞKİ İÇİN SEVİN, SEVİLİN
SEVGİ TEMELLİ YARATILMIŞ DÜNYA DA, SEVGİ KÖKLÜ YARATILMIŞ İNSANLAR OLARAK, HAYAT BOYU SEVGİ ARAYIŞINDA OLDUK VE OLACAĞIZ TA Kİ, SEVGİNİN MERKEZİ KENDİMİZ OLDUĞU GERÇEĞİNİ KEŞİF EDENE KADAR. SEVGİDEN BESLENEN İNSANLIK, SEVGİYİ İÇERİDE ARAMAK YERİNE, BAZEN DIŞARI DA, BAZEN BAŞKALARIN DA ARAR. İŞTE BURADA SORULAR VE SORUNLAR BİZE MERHABA DER…
SEVMEK VE SEVİLMEK, BİZİ HEM RUHSAL, HEM DE FİZYOLOJİK OLARAK OLUMLU ANLAMDA BİRÇOK ETKEN KONU BAŞLIĞI ÜZERİNDE ETKİLER VE BU OLUMLU VE POZİTİF DURUM NETİCESİNDE YAŞAM KALİTEMİZ ARTAR, BAKIŞ AÇIMIZ DEĞİŞİR, HAYATA OLAN BAĞLILIĞIMIZ DAHA KUVVETLİ BİR HAL ALARAK, YAŞAMDAN VE YAŞANTIMIZDAN KEYİF ALIR HALE GELİRİZ. SAĞLIKLI BİR İLİŞKİNİN TEMELİN DE YER ALAN EN GERÇEK VE EN KEMİKLEŞMİŞ KAVRAM YÜZYILLARDIR SEVGİDİR. SEVGİNİN MERKEZİ VE BESLENME NOKTASINA KENDİMİZİ KOYDUĞUMUZ SÜREÇ İÇERİSİNDE BU SEVGİ DÖNGÜSÜNDE YAŞANTIMIZ KALİTELİ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDERKEN, ÖZEL HAYATIMIZDA, AİLE HAYATIMIZDA, SOSYAL VE İŞ HAYATIMIZDA DİĞER İNSANLARA KARŞI DAHA YAPICI VE DAHA POZİTİF BİR ‘BEN’ DEDİĞİMİZ KENDİMİZ İLE HAYAT YOLCULUĞUMUZA DEVAM EDERİZ.

SAĞLIKLI İLİŞKİNİN TEMELİ


ÖNCELİKLE KENDİMİZİ SEVMEK, KENDİMİZİ TANIMAK, KENDİMİZİ ANLAMAK VE DİNLEMEK İLE OLUŞUR VE BAŞLAR. KENDİMİZİ SEVER, DEĞER VERİR, DİNLER VE SESİMİZE KULAK VERİRSEK DİĞER İNSANLARDA KENDİMİZE DUYDUĞUMUZ SEVGİYİ BİZE KARŞI BESLER VE SEVGİLERİNİ PAYLAŞMAK İSTERLER.
KENDİSİNİ SEVEN İNSAN BİR BAŞKASININ SEVGİSİNİ VEYA SEVGİSİZLİĞİNİ KISKANMAZ ÇÜNKÜ KİŞİ BİLİR SEVGİNİN MERKEZİ KENDİSİDİR VE KENDİSİNDEN SONRA DİĞER İNSANLARDIR.
KENDİNİZİ SEVİN.

İLİŞKİNİZDEN ÖNCE, KARŞINIZDA Kİ KİŞİYİ TANIYIN

SÖZ KONUSU OLAN İLİŞKİNİZDE ÖNCELİĞİNİZ, İLİŞKİNİN İÇERİĞİ VEYA TARAFLAR ARASINDA VERİLEN DIŞA DÖNÜK İSİMLENDİRMELER VEYA SINIFLANDIRMALAR OLMADAN ÖNCE, KARŞINIZ DA Kİ BİREYİ TANIYIN VE TANIMAK İÇİN SEVGİ TEMELLİ BİR İLETİŞİM KURUN. KARŞIMIZDA Kİ BİREYİ TANIMADAN, DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ EN SOFT HALİ İLE ALGILAMADAN, KİŞİNİN KARAKTERİ HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMADAN SAĞLIKLI İLİŞKİYE BAŞLAYAMAYIZ.
ÖNCE KENDİNİZİ, SONRA KARŞINIZDA Kİ KİŞİYİ TANIYIN.

HER ZAMAN KENDİNİZE, SONRA KARŞINIZDA Kİ İNSANA AÇIK VE SAMİMİ OLUN

DUYGULARIMIZDA, DÜŞÜNCELERİMİZDE VE BENZERİ KAVRAMLAR İÇERİSİNDE ÖNCELİKLE KENDİMİZE KARŞI DÜRÜST VE AÇIK OLMALIYIZ. NE DÜŞÜNÜYORUZ, NE HİSSEDİYORUZ VE DUYGULARIMIZ NE ANLAMDA OLUŞUYOR. SONRASINDA KARŞIMIZDA Kİ KİŞİYE SAHİP OLDUĞUMUZ GERÇEK DUYGULARIMIZI, DÜŞÜNCELERİMİZİ PAYLAŞMALIYIZ Kİ, KARŞIMIZDA Kİ BİREYDE KENDİSİNE DAİR HİSSETTİĞİMİZ DUYGU, DÜŞÜNCE VE DİĞER ANA KAVRAMLARIN BİLİNCİNDE OLARAK İLİŞKİNİN TEMELİNİ OLUŞTURSUN.
İLİŞKİLER DE DÜŞÜNCELER DEĞİŞEBİLİR, DUYGULAR DAHA GERÇEKÇİDİR.

İLİŞKİLERDE BİRÇOK NOKTA DEĞİŞKENDİR


İNSAN DEĞİŞKEN BİR CANLIDIR, DUYGU, DÜŞÜNCE, İSTEK, ARZU, HAYAL VE DAHASI HER AN DEĞİŞİKLİK İÇERİSİNDE VE İLERİYE DOĞRU ZAMANDA YOLCULUK YAPARKEN DEĞİŞKENLİKLERİMİZİN OLMASI ÇOK DOĞAL BİR ŞEYDİR. SAĞLIKLI İLİŞKİYİ OLUŞTURURKEN VEYA MUHAFAZA EDERKEN BU EN ÖNEMLİ KAVRAMI ASLA ES GEÇMEYİN. ŞAHSEN DUYGU VE DÜŞÜNCELERİMİZ NASIL DEĞİŞKENLİK GÖSTERİYORSA, KARŞIMIZDA Kİ KİŞİDE BİR İNSAN VE BİZİM SAHİP OLDUĞUMUZ HER ŞEYE O DA SAHİP OLMUŞ OLUYOR. HER İLİŞKİDE DEĞİŞKENLİKLER OLUR SADECE FARKINDA VE BİLİNCİNDE OLMAK GEREKİR.
DEĞİŞKENLİK GEÇİCİDİR, KARAKTER VE SEVGİ GERÇEKTİR.

SAĞLIKLI İLİŞKİYİ KORUMAK İÇİN ALANLARINIZI BELİRLEYİN

HEPİMİZİN, DİĞER İNSANLARDAN SAKLADIĞI VEYA PAYLAŞMAK İSTEMEDİĞİ ŞEYLERİ VARDIR, DUYGU, DÜŞÜNCE, HAYAL VE BENZERİ BİRÇOK ŞEY. BİZLER BU OLGULARI, KENDİ ÖZEL ALANIMIZDA TUTMAYI SEVER VE KENDİMİZİ O ALAN İÇERİSİNDE DAHA GÜVENLİ HİSSEDERİZ, DIŞARIYA KARŞI DAHA KORUNAKLI HALE GETİRİRİZ KENDİMİZİ. ÖZEL ALANLARINIZI MUHAFAZA EDİN VE ÖZEL ALANLARINIZI KEŞİF EDİN. ÖZEL ALANLARIMIZIN DIŞA YANSIMASI İSE GENELDE YALNIZ KALMA, DİNLENME, SAKİNLEŞME, SESSİZ KALMA VE BENZERİ DIŞA DÖNÜK BELİRTİLER İLE AÇIĞA ÇIKAR. HEM KENDİNİZE, HEM PARTNERİNİZE DİNLENME FIRSATI VERİN.
ÖZEL ALANA SAHİP OLMAK, KİŞİLERİN KENDİLERİ İLE KALMA İSTEĞİDİR.


KENDİNİZE VE PARTNERİNİZE DÜRÜST OLUN,
GÜVEN DUYGUNUZU TAZELEYİN VE KENDİNİZE GÜVENİN,
HER İNSANIN DEĞİŞKEN OLDUĞUNU UNUTMAYIN,
ÖZEL ALANLARINIZI UNUTMAYIN,
DİNLEYİ, KONUŞUN, ANLAŞILIR OLUN,
DUYGULARINIZI VE DUYGULARI ÖNEMSEYİN,
SEVGİNİZİ HİSSETTİRİN,
KEYİFLİ ZAMAN GEÇİRMEYE ÖZEN GÖSTERİN,
SAYGIYI MUHAFAZA EDİN,
BİRLİKTE GÜLÜN,
ORTAK NOKTALARINIZI KEŞİF EDİN,
BİR ARADAYKEN EĞLENMEYE ÖZEN GÖSTERİN,
ORTAK HOBİLER EDİNİN,
ZAMANI KALİTELİ KULLANIN,
DEĞER VERİN, DEĞER ALIN,
SEVİN, SEVİLİN.

ARA REKLAM ALANI

SEVGİLERİMLE

Uğur Kılıç 


REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
Prof. Uzm. Yaşam Koçu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.