Saç PRP / GRP

09.12.2021
Saç PRP / GRP

Vücudumuz kendini yenileme ve iyileştirme özelliğine sahiptir. PRP tedavisi, vücudumuzun kendini iyileştirme yeteneğine odaklanır ve bu süreci bölgesel olarak destekler. PRP tedavisi, cilt yenileneme prosedüründe önemli bir rol oynamaktadır. Uygulama yüz, boyun, göğüs, el üstleri, bacaklar ve saç derisi gibi cilt yenilenmesi gereken tüm bölgelerde kullanılır. Kırışıklıkları azaltmak, sarkan cildi toparlamak, derin kırışıklıklardan kurtulmak, akne izlerini azaltmak ve genel bir cilt iyileştirme sağlamak için sık sık tercih edilmektedir. Göz altı morluk ve kusurlarının tedavisinde de başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Tam açılımı Platelet-Rich Plasma (PRP) olan bu tedavi yönteminde kendi kanınızdan elde edilen trombositler doğrudan yaralı veya problemli vücut dokunuza ‘mikro-needling’ yöntemi ile enjekte edilir. Trombositler tedavi edilen bölgeye uygulandıktan sonra bölgedeki hücrelerin onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olur.

ARA REKLAM ALANI

GRP tedavisi ise PRP tedavisine bir aktivatörün eklenmesiyle geliştirilen bir uygulamadır. GRP, saç ve cilt tedavilerinde PRP’den iki kat daha etkilidir. GRP tedavisinde; zengin kan plazması PRP tekniği ile ayrılarak somon DNA’sı ile birleştirilir. Elde edilen karışım mikroenjeksiyon yöntemi ile sorunlu bölgeye uygulanır. GRP ve PRP tedavileri, cilde elastikiyet ve parlaklık kazandırmak, saç dökülmesini durdurmak ve uzamasını hızlandırmak, kırışıklıkları onarmak, yaraları, çatlakları ve hasarlı cildi iyileştirmek, lazer sonrası cildin hızla kendini yenilemesine yardımcı olmak için tercih edilmektedir.

PRP ve GRP tedavi prosedürleri kişiden kişiye ve tedavi şekline göre değişmekle birlikte ortalama 1-6 seans arasında sürmektedir. Uygulama oldukça acısız ve kolaydır. PRP ve GRP uygulamaları sonrasında hastanın istirahat etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Hasta günlük hayatına devam edebilir.

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2011 yılında mezun olan 1987 Bursa doğumlu, subay kızı olduğundan Bursa-Balıkesir -Ankara ‘da ilköğretimini tamamlamış; Ankara Atatürk Anadolu Lisesi 2005 mezunu olup ; 2005-2011 yıllarında Uludağ Tıp Fakültesini başarıyla bitirmiştir. 2011-2013 yıllarında mecburi hizmetini Bursa’da Çekirge Devlet Hastanesi’nde tamamlamış olup, İstanbul’da Acil Koordinatörlüğü , Kalite Direktörlüğü pozisyonlarda özel hastanelerde hizmet vermiş olup; Sağlık Bakanlığı’nın 2015 te tamamladığı mezoterapi, ozon sertifikaları ve yurtiçi, yurtdışı medikal estetik eğitimleri ile alanını seçmiştir. 2018 de Nişantaşı’nda kendi kliniğini kurmuştur ve halen devam etmektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.