Google, Krizi Fırsata Çevirenleri Affetmeyecek

13.04.2022
Google, Krizi Fırsata Çevirenleri Affetmeyecek

Rusya ve Ukrayna arasındaki kriz, tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu süre içerisinde sayısız insan mağdur olurken, can ve mal kayıpları sürekli artıyor. Ne yazık ki bazı kişi ve kurumlar ise bu insanlık dramını bir gelir kapısı haline getirmeye çalışıyor.Son olarak bu konuyla ilgili bir açıklama yapan Google, duruma el attı. Şirket, Rusya- Ukrayna savaşını para kazanma fırsatı olarak görenlere yaptırım uygulayacağını duyurdu. Savaştan çıkar sağlayan, inkâr eden ya da hoş gören içeriklerin para kazanma özelliğini askıya alacaklarını açıkladı.Bugün dünya üzerindeki pek çok içerik üreticiye mesaj atan Google, fırsatılığa geçit vermeyeceğini açıkladı. Konuyla ilgili ise şu ifadelere yer verildi:

ARA REKLAM ALANI

Sayın Yayıncımız,

Ukrayna’daki savaş nedeniyle; bu savaştan çıkar sağlayan, savaşı inkâr eden veya hoş gören içeriklerden para kazanma özelliğini askıya alıyoruz.

Ukrayna’daki savaşla ilgili iddialara, mevcut politikaları (ör. şiddeti teşvik eden ya da trajik olayların varlığını reddeden içeriklerden para kazanmanın yasaklandığı Tehlikeli veya hakaret barındıran içerik politikası) ihlal ettikleri durumlarda zaten yaptırım uyguluyorduk. Bu güncellemenin amacı, söz konusu çatışmayla ilgili olarak yayıncılara yönelik talimatları netleştirmek ve bazı durumlarda ayrıntılandırmaktır.

Yaşadıkları durumdan ötürü mağdurların sorumlu tutan veya benzer şekilde mağdurları hedef alan iddialar (ör. Ukrayna’nın soykırım yaptığı ya da kendi vatandaşlarına kasıtlı olarak saldırdığı iddiaları), bu askı sürecinin kapsamındadır. Kapsamdaki içerikler, bunlarla sınırlı değildir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.