Kendi Ellerinizle Cildinize Zarar Vermenize Sebep Olan Bazı Alışkanlıklar

25.05.2022
Kendi Ellerinizle Cildinize Zarar Vermenize Sebep Olan Bazı Alışkanlıklar

Farkında olmadan cildimize zarar verebiliyoruz. Gün içinde farkında olmadan yaptığımız cilde zarar veren alışkanlıklar.

ARA REKLAM ALANI

1.Duşta lif kullanmak

Duşta vücut temizliği yaparken pek çok kişi lif kullanıyor. Lifler sayesinde derinlemesine temizlik yapıldığını düşünüyor. Ancak uzmanlar deri dokusuna zarar veren sert temizliğin haftada iki kereden fazla uygulanmasını önermiyor. O nedenle her duşta lif kullanmak çok da sağlıklı değil.

2.Sivilcelerle Oynamak

Sivilceler herkesin düşmanı. Cildinizde sivilce çıkıyorsa hemen kurtulmak için onu sıkıyor olabilirsiniz. Ancak sıktığınız sivilceler cildinizin lekelenmesine, enfeksiyon kapmasına ve cilt tabakasının zarar görmesine sebep

3.Makyaj İle Uyumak

Makyajın cildimize olan zararları saymakla bitmez. Ancak siz özenli davranırsanız bu zararları en aza indirebilirsiniz. Örneğin, cildinizi iyi nemlendirebilir, sabah ve akşam cilt temizleme suyuyla yıkayabilir, düzenli olarak maske yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak makyajımızı temizlemeden uyumamaya özen gösterebilirsiniz.

4.Cilt Bakımı Sonrasında Dışarı Çıkmak

Cildinizi uzun işlemlerden geçirerek temizlediniz, maske yaptınız ve güzelce nemlendirdiniz. Cilt temizliği esnasında gözenekleriniz açılır ve temizlemenize yardımcı olur. Bu aşamaları bitirdikten sonra dışarı çıktığınızda açılmış gözeneklerinize tozlar ve pislikler dolar. Böylece yaptığınız bakım boşa gitmiş olur.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.