Safiye Soyman 13 yaşında evlendirildiğini söyleyip hayatını Yalı Çapkını dizisine benzetti

24.11.2022
Safiye Soyman 13 yaşında evlendirildiğini söyleyip hayatını Yalı Çapkını dizisine benzetti

Şarkıcı Safiye Soyman Armağan Çağlayan’ın programına konuk oldu. 13 yaşında evlendirildiğini söyleyen Soyman bu durumu, son dönem fenomen olan dizi Yalı Çapkını’na benzetti. Safiye Soyman “Ablamı istemeye gelip beni görünce bana yöneldiler” dedi.

ARA REKLAM ALANI

Armağan Çağlayan’ın programı Dur Bi Dinle’ye Safiye Soyman konuk oldu. Çocuk gelin olduğunu söyleyen Soyman, ablasına gelen görücünün kendisini istediğini ifade etti.

Safiye Soyman yaşadığı bu korkunç olayı Yalı Çapkını dizisine benzetti. Soyman konuşmasında “13 yaşında evlendirildim bir dizi var hani… Ablamı istemeye gelip beni görünce bana yöneldiler ablamın nişanlı olduğunu duyunca o zaman kardeşini isteyelim dediler. Yaşımı büyüttüler öyle evlendim” dedi.

Safiye Soyman hafız olan babasının kimseye dinlemediğini de ifade etti. Safiye Soyman konuşmasının devamında “Babam, kız diyeceğine gelin desinler, dedi. Yaşımı büyütmek için gittikleri hakim ‘Bu çocuk gelin bakamıyorsanız ben bakayım’ dedi. Babam yerin dibine girdi ama yalancı bir şahit buldu beni evlendirdi” dedi.

Kocasının kumardan geç saatlerde geldiğini söyleyen şarkıcı “Bana hazır ekmek düşmanı dedi. İyi ki söylemiş bunu, bu sayede hırs yaptım ve böyle oldum. Orta okula gitmek için her gün sınavlara gidiyordum, çocukları kapıcıya bırakıyordum. Önce orta okulu bitirdim sonra on parmak diploması aldım. Adalet Bankası döneminde bir iş sınavına girip devlet memuru oldum” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Soyman o dönemden sonra radyoya girmek için de sınavlara girmeye karar verdiğini ifade ederek mücadelesini bırakmadığını da söyledi.

Yalı Çapkını dizisi, Gaziantepli Korhan Ailesi’nin direği Halis Ağa’nın (Çetin Tekindor) el bebek gül bebek yetiştirilmiş torunu Ferit’in (Mert Ramazan Demir) evlenmesine karar vermesiyle gelişecek olayları konu ediniyor.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.