Ünlü isim Aysu Varol’a sorduk

24.01.2024
Ünlü isim Aysu Varol’a sorduk

1.Hayatında bir numaralı önceliğin ne?

ARA REKLAM ALANI

Kesinlikle bir şeyler için çabalayıp, emek sarf edip maddi ve manevi güç sahibi olmak. Bu benim birinci önceliğim. Bu olduktan sonra gerisi çok kolay, kimseye minnet etmeden, başın dik yaşarsın.

2.Başarısızlıkla nasıl başa çıkabileceğine dair tavsiyen?

Bir işe kalkışırken bunun olumsuz da sonuçlanabileceğini bilerek kalkışmalısın. Böylece hayal kırıklığına uğramamış olursun. Hayatta başarısızlıklarda vardır. Unutmamak gerek, çoğu başarı imzasının altında kocaman başarısızlıklar yatar. Kendine ve başladığın yolun seni istediğin yere götüreceğine kalpten inanacaksın.

3.Geçmişte yaptığın ve ders aldığın bir hatan

Geçmişte gerçekten insanlara haddinden fazla güvenirdim. Ve insanların ne düşündüğünü önemserdim. Bu benim gözümde büyük bir hata, insan yaş aldıkça olgunlaşır derler de aslında insan tecrübe ettikçe olgunlaşır benim gözümde. Bundan büyük ders aldım, artık kimin ne düşündüğü umrumda değil. Kimseye de güvenmiyorum, çevremdekilere dahi. İstediğim gibi yaşıyorum.

4.Hiç tanımadığın birinin senin üzerinde büyük etki yarattığı oldumu , kim ve neden?

Bir keresinde sosyal medyada dolaşırken karşıma kaza yapmış ve bu kaza yüzünden ne yazık ki hayatının geri kalanını engelli geçirmek zorunda kalan bir kardeşimize rastladım. Onun gözlerindeki yaşam sevincini gördüm, ve ne kadar az şükrediyoruz sağlığımıza, burnumuzun ucundaki güzellikleri görmek yerine ne çok uzaklardaki problemlere odaklanıyoruz diye düşünmüştüm. O günden beri her gece dua edip şükrediyorum.

5.Birinden şimdiye kadar aldığın en iyi iltifat

İltifatlar bana pek samimi gelmez. Samimi gelmediği için çok aklımda yer etmiyorlar.

6. Eğer bir şeyi bilmen mümkün olsaydı hangi bilinmeze bilmek isterdin

Öldükten sonra neler olup bittiğini deneyimlemiş birinden dinlemek isterdim. Neye göre yaratıldığımızı, ayrıştığımızı, standartlarımızın neye göre belirlendiğini, evrenin neye göre var olduğunu ve tüm gizemlerini en ince ayrıntısına kadar bilmek isterdim.

7.Hayatındaki dönüm noktan

kendi değerimin farkına varıp özgüvenimin pik yaptığı ve hayatımla ilgili çok keskin çizgiler çekip net sınırlarımın olduğunu anımsadığım dönemde başladı dönüm noktam. Yeniden doğuş gibi 🙂

8.Giyim Tarzına başkası karışabilirmi veya başkasının fikri önemlimi

Giyim tarzımda başkasının fikirleri zerre umrumda değil. Bu ister kocam olsun, ister ailem olsun. Ben yetişkin bir insanım ve özgür bir bedene ,iradeye sahibim. Tabii ki nerede ne giyeceğini bilmelisin burada insanların yargılarından fikirlerinden etkilendiğimizi düşünmeyelim, bu özsaygıdır.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.