Mezolifting

30.12.2021
Mezolifting
MEZOLİFTİNG (YÜZ MEZOTERAPİSİ)

Mezolifting, hastanın deri analizi yapıldıktan sonra içerisinde vitamin, mineral ve DNA sentezine katılan maddeler bulunan kişiye özel hazırladığımız solüsyonları minik enjeksiyonlarla deri altına yerleştirme işlemidir.

ARA REKLAM ALANI
MEZOLİFTİNG (YÜZ MEZOTERAPİSİ) NE AMAÇLA YAPILIR?

Mezolifting, genetik veya çevresel faktörlerle oluşan yüzdeki yaşlanma belirtilerini gidermek, ameliyatsız yüz germe işlemi ve yüzünüzün canlılık ve parlaklığını geri kazandırmak amacı ile yapılmaktadır. Cildin ihtiyacı olan ve kolajen üretimini destekleyen bu maddeler yüze sürülen krem veya serumlar ile istenilen derecede emilim olmadığından ve istenilen tabakaya erişmediğinden mezoterapi tedavisi kullanılmaktadır.

UYGULAMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra sigara ve alkolden zarar gören cildin yeniden yapılanması sağlanır. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi çok belirgindir.

Ayrıca ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolift uygulanması cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

MEZOLİFTİNG NASIL UYGULANIR?
Uygulama manuel (el ile) yapılabildiği gibi, hızı dakikada 200 enjeksiyona kadar çıkabilen, derinlik ve basıncı ayarlanabilen tabanca sistemi ile de yapılabilir. Tedavinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliğinin ardından, bir krem yardımıyla lokal anestezi sağlanır. Ardından cilde faydalı

Somon DNA
Hyaluronik asit
Vitaminler (A-B-C-E ve K)
Amino asitler
Polipeptidler
Mineral tuzlar
Koenzimler
Nükleik Asitler
DMAE (Dimetil amino etanol)
maddeler kişiye özel olarak kokteyl yapılarak enjekte edilir.

REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2011 yılında mezun olan 1987 Bursa doğumlu, subay kızı olduğundan Bursa-Balıkesir -Ankara ‘da ilköğretimini tamamlamış; Ankara Atatürk Anadolu Lisesi 2005 mezunu olup ; 2005-2011 yıllarında Uludağ Tıp Fakültesini başarıyla bitirmiştir. 2011-2013 yıllarında mecburi hizmetini Bursa’da Çekirge Devlet Hastanesi’nde tamamlamış olup, İstanbul’da Acil Koordinatörlüğü , Kalite Direktörlüğü pozisyonlarda özel hastanelerde hizmet vermiş olup; Sağlık Bakanlığı’nın 2015 te tamamladığı mezoterapi, ozon sertifikaları ve yurtiçi, yurtdışı medikal estetik eğitimleri ile alanını seçmiştir. 2018 de Nişantaşı’nda kendi kliniğini kurmuştur ve halen devam etmektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.