Parfüm Kalıcı Ve Hakiki Parfüm

01.12.2021
Parfüm Kalıcı Ve Hakiki Parfüm

Parfüm Nasıl Kullanılır

Parfüm vücudun nabız bölgelerine sürülmelidir. Boynun arkasına doğru, bilekler ve dizlerinizin arka kısımları ve dirseklerin içi en uygun bölgelerdir. Bilekleri ovuşturmayın! Parfümü sıktıktan sonra bilekleri ovuşturmak koku taneciklerinin karışmasına sebep olacaktır.

ARA REKLAM ALANI

Kalıcı Parfüm Nasıl Anlaşılır, Farkı Nedir?

Kalıcı Parfüm Nasıl Anlaşılır ? Bir parfümün kalıcı olduğunun kanıtı uzun süre vücutta kalsa bile kokusunun kötüleşmemesi ve derinliğini korumasıdır. Esas olarak kalıcı parfüm kavramından kasıt günlerce etkisi geçmeyen parfüm değil etkisi 8 ile 10 saat arasında devam eden parfümdür. Kalıcı parfümler genellikle orijinal ve yüksek kalitede üretilen parfümlerdir.

İnsanlar parfüm alırken genellikle parfümün kalıcılığına çok dikkat eder ve kullandıkları parfüm kısa sürede etkisini kaybetmesin isterler. Bunun için dikkat edilmesi gereken ilk şey de orijinal parfüm kullanmaktır. Zira orijinal parfümlerin içeriğinde kullanılan yüksek kaliteli esanslar parfüm kokusunun ve etkisinin uzun süre kalmasını sağlar. Aynı etkiyi sahte veya ucuz parfümlerin sentetik esansları ile elde etmek ise çok zordur.

Kalıcı Parfümün Özelliği Nedir?

Daha kalıcı olan parfümlerin önemli yanı sadece uzun süre kalıcılığını kaybetmemesi değil aynı zamanda bu süre zarfında etkili ve bozulmayan bir koku vermesidir. Kalıcı parfümlerin temel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kalıcı parfümlerin kokusu vücutta bulunduğu süre içinde değişime uğrar. Kalcı bir parfüm ilk yarım saat boyunca taze ve canlı kokular verirken zaman içinde kokusu derinleşir.
  • Kalıcı parfümlerin kokusu zaman geçtikçe bozulmaz. Ancak sahte veya kalitesiz parfümlerin çoğunluğu uzun süre vücutta kalırsa kokuları buruklaşmaya ve bozulmaya başlar.
  • Kalıcı parfümler su ile temas ettiğinde kokuları bozulmaz.
  • Kalıcı parfümler genellikle eau de parfum sınıfında yer alırlar. Esans oranları yüksektir.
  • Kalıcı parfümler daha yoğun parfümlerdir. Elle dokunulduğunda daha az akışkan bir halleri vardı
REKLAM ALANI
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.