sv

40 yaş üstü” kadınlar için saç nasıl kesilir ve hangi renge boyanır

15 Kasım 2022 13:58

Bakımlı saçlar, güzel ve uyumlu bir görüntünün ayrılmaz bir parçasıdır. Kendi tarzını bulmak için 50 yıllık eşiği aşmış kadınların, görünüşlerini olumlu yönde canlandıracak bir saç modeli seçmeleri özellikle önemlidir. Yaşınızdan daha genç görünmenin yolları – olgun bayanlar için 6 faydalı ipucu.

Kısa saç kesiminden vazgeçmeyin

Kısa saç kesimleri, olgun moda tutkunları için iyi bir seçimdir. Bireyselliği mükemmel bir şekilde vurgularlar, boynu görsel olarak uzatırlar.Kısa saçlar sabah hazırlıkları için yeterli zamanı olmayan çalışan kadınlar için uygun olan hızlı şekillendirmeye uygundur.

Renk büyüsü

Siyah renk, birkaç yıl yaş ekleyebilir, ancak saçın tamamen açılması herkes için değildir. Çok açık, hatta soluk tenli kadınlar, kestane veya açık sarı gibi doğal tonlarda kalmak daha iyidir. Mümkün olduğu kadar doğal görünüyorlar ve tüm renk türlerinin temsilcileri için uygundurlar.

Uzun saç bakımı

40 yaş üstü kadınların orta uzunlukta olması gerektiğine dair bir klişe var. Bu arada, uygun saç bakımı ile uzun bukleler, olgun bir görünümü olumlu bir şekilde canlandıracak ve saç stillerini denemek için tam bir özgürlük sağlayacaktır.

Daha fazla hacim

Burada geçen yüzyılın 80’lerinde popüler olan yünden bahsetmiyoruz. Saça eksik olan hacmi vermek için saç kesimini güzelce şekillendirmek yeterlidir. Kısa saç kesimleri bu amaç için en uygunudur. Buklelerin “yapıştırılmış” görünmemesi için şekillendirme ürünleriyle aşırıya kaçmamak önemlidir.

Kıvırcık bir saç modeli ayrıca saçı görsel olarak daha kalın hale getirecek, dikkati yüz derisindeki yaşa bağlı değişikliklerden uzaklaştıracaktır. Kısa veya orta boy saçlardaki bukleler kışkırtıcı ve modern görünür.

Modern boyama teknikleri

Yaşlanma karşıtı boyama teknikleri arasında vurgulama, renklendirme, balayaj bulunur. Saçtaki altın vurgular, görünümü serin bir şekilde tazeler, saç stiline hacim katar ve gri saçları mükemmel bir şekilde “maskeler”.

Konfor alanından çıkmak

İmajınızı değiştirmeye karar verdiniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Saçla başlayın. Saç renginizi değiştirin veya tek tek telleri mor, pembeye boyayın ve saçınız yeni renklerle parıldasın! Düz kaküller yerine asimetrik kaküller de harika bir fikir!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI