ÇEKİM YASASI:

İsmim Münevver Azerbaycan Türk Halkı vatandaşıyım. Nahcivan Özerk Cumhuriyetinde yaşıyorum. Eğitim Hayatıma Nahcivan devlet üniversitesi Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencisi olarak devam ediyorum. Aynı zamanda enerjiye inanan bir karakterim. Okumayı, yazmayı, araştırmayı, öğrenmeyi, çalışkan ve disiplinli olmayı seven birisiyim. Boş zamanlarımda kendimi iyi hissettirecek ve insanlara faydalı olacak şeyler yapmayı tercih ediyorum. Okumanın insan ruhunun temel gıdası olduğuna inandığım gibi yazmanında tesiri olduğuna inanıyorum çünkü milyonlarca cümleler içinden sadece bir kelimin bir insan hayatına nasıl ve ne derecede tesir ettiğine inandığım gibi aynı zamanda şahit oldum.

Çekim yasası:

ARA REKLAM ALANI

Çekim yasası… belki de bir çoğumuz duymuş fakat bazılarımız duymamış olabiliriz. Peki çekim yasası nedir? Ne işe yarar? Bize faydası nedir?

Her bir düşüncenin kendisine özgün frekansı vardır ve beynimizde yüzlerce farklı düşünce olduğunu kabul edersek. Bu da 100 farklı frekans yapıyor. Ayrıca her bir düşüncemizin de bir enerjiye sahip olduğunu kabul etmiş oluruz. Enerji evrenseldir. Dönüp dolaşıp bizi bulur. Yani bir şeyi ne kadar fazla düşünürsek o kadar fazla o frekans ile hem hal oluruz. Aynı zamanda bir o kadar da o şeyle bağlı evrene enerji göndermiş oluruz. Peki bu nerede işimize yarar, bize faydası nedir?

Çekim yasasını hayat felsefesi yapmış çok başarılı insanlar var. Mesela bir iş adamı çekim yasasını keşif ettiğinden bil itibar hayalindeki evde yaşıyor. Hayalindeki işi yapıyor. Bir soru daha Çekim yasasını hayatımıza nasıl entegre edebiliriz?

İlk önce hayatımızdaki negatifliklerden, olumsuzluklardan kurtulmalıyız. Her zaman dile getiriyorum mutlaka her bir düşüncenin enerjisi vardır. Negatif düşündükçe negatif enerjiyi çekeriz ve yayarız.  Yaydığımız her enerji eninde sonunda bizi bulur. Bilmem fark ettiniz mi kötü şeyler hep art arda gelir, çünkü bir kötü olay bile yaşasak hemen söylenir. Sadece onu düşünürüz ve bu da yeni belalar getirir. Kötü düşüncelerimizden kurtulduktan sonra ne istediğimizi netleştirmeliyiz. Bu hayattan ne istiyorum? Tam da bu soruyu kendimize sormalıyız. Sonra istediklerimizin listesini yapmalıyız hatta ve hatta listeye istediklerimizin resmini de ilave etmeliyiz. Bu listeye günde bir kez bakmalıyız. Böylece istediklerimiz hakkında daha fazla düşünürüz ve ne istediğimizi net olarak biliriz. Aynı zamanda kendimizi pozitif ve olumlu anlamda enerjiyi çekmiş oluruz. Bunları yaptıktan sonra geriye 2 adım kalıyor: şükür etmek ve hayal etmek.

İstediğiniz şeyi hayal etmek o konuda evrene yoğun enerji yollamakla eşdeğerdir. Bir yerde okumuştum: bir şeyi 17 saniyeden fazla hayal ede biliyorsan ama tüm detaylarıyla (yüzüne vuran rüzgârı bile) o şey eninde sonunda senin olur.

Ve son bir adım: şükür etmek. Çekim yasasında şükür etmek iki etaptan oluşur:

1. Sahip olduklarına şükür etmek

Her gün sahip olduklarınıza şükür edin, unutmayın şükür ettiğiniz her şey daha fazlasına katlanır. Bunun için her gün şükür etmeyi unutmayın, sahip olduğunuz en küçük şeyler için bile…

2.Sahip olmak istediklerinize şükür etmek

Sahip olmak istediklerinize sizinmiş gibi şükür edin. Mesela bir işiniz olsun mu istiyorsunuz? -İyi bir işim olduğu için şükür ediyorum deyin.

Çekim yasasının kuralları bunlardır. Bunları yaptıktan sonra sabır etmek ve olmasını beklemek kalıyor geriye. Zira istediğimiz her şey dilediğimiz an olsaydı bu bir felaket olurdu. Çünkü fil düşündüğünüzde dibinizde bir fil olurdu. İsteyin, düşünün, hayal edin, şükür edin ve sabredin. Ve olacağına inanın, çünkü inanmak başarmanın yarısıdır.

Sağlıkla kalın…

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
8 Haziran 2022
27 Temmuz 2022
22 Haziran 2022
4 Mayıs 2022
29 Haziran 2022
4 Aralık 2021
25 Mayıs 2022
1 Haziran 2022
6 Temmuz 2022
11 Mayıs 2022
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.