GENÇLERİN ÖRNEK ALDIĞI İSİM, CAN KUZGUN

04.02.2022
22 Nisan’da İstanbul/ İstinye’de doğdum. Liseyi BKÇL Lisesinde tamamladım. Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü mezunuyum. Ailemle birlikte Tekirdağ/ Çorlu’da ikamet ediyorum. “Her Şeye Dair Ne Varsa İçinde ve Aynur” adlı eserlerin “ Yeter Artık ve Yalnızlık adlı şarkıların da söz yazarıyım. Eğitimlerim: Emre Kalcı ve Jale Demirdöğen den yazarlık eğitimi, Tiyatro üstadı sayın Ferdi Atuner den diksiyon eğitimi aldım.

Can Kuzgun, 1996 Kars doğumlu çiçeği burnunda genç bir oyuncu adayımızdır. Henüz dokuz yaşındayken hikâye, roman ve tiyatro üzerine yazılar yazmaya başlamış ve hedefine duyduğu ciddiyeti kısa zaman zarfında çevresine kanıtlamayı başarmıştır. Küçük yaşta kendisi için çizdiği yolda adım adım ilerlemeye devam ederken gençlere örnek bir isim olan Can Kuzgun,  yedi kişilik bir ailede yetişen beş kardeşten en büyüğüdür. Ailesiyle birlikte İstanbul’un Kartal ilçesinde ikamet eden dizi ve tiyatro oyucusu Can Kuzgun, hedefini belirlediğinde biraz önce bahsettiğim üzere henüz dokuz yaşındaydı. Sanatın her dalına ilgi duyuyor ve bütün sanat dallarının içinde olmak istiyordu. En sonunda gönlünü tiyatroya kaptırdı ve henüz on dört yaşındayken yoğun duygular içinde  Âşık Veysel’in hayatından bir bölüm anlatan tiyatro oyununda oynadı. Olmuştu… Hayalini kurduğu yerdeydi. En büyük destekçisi olan annesinin ona verdiği güçle yolunda ilerlemeye devam eden Can Kuzgun’un, Salih Bozok, “ Mustafa Kemal’im” isimli tiyatro oyununun hem yazarı hem de başrol oyuncusu olduğu oyun Kartal sahnesinde alkışlarla yerini aldı.   Atatürk’ün en yakın arkadaşıyla yaşadıkları zorluklar, yaşam mücadelesi, yokluk ve acıyı epik bir anlatımla sahnelediği oyunla genç oyuncunun kendisine ve çevresine yaşattığı gurur oldukça büyük olmuştu.
Pandemiden dolayı kapana sahneler nedeniyle oyunculukla birlikte turnelere de  bir süre ara vermek zorunda kalan genç oyuncu bu süreçte faydalı işlere imza atmayı da  ihmal etmemişti. Psikolojiye olan yatkınlığını fark ederek Özel Eğitim Öğretmenliğine başladı ve zamanını özel çocuklara ayırarak onlarla en özel anlarını yaşadı. Bu meslekte diploma değil,  tiyatro onun referansı olmuştu. Şimdilerde yeni bir internet dizisiyle karşımızda olmaya hazırlanan sevgili Can Kuzgun aynı zamanda oyunculuk eğitimi de veriyor.
Ülkemizin Can Kuzgun gibi çalışkan, azimli ve idealleri olan gençlere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Böylece hem sanatın çeşitli dallarında hem de diğer iş alanlarında kalkınabiliriz.

ARA REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.