İlişkimde Yalnızım

Prof. Uzm. Yaşam Koçu

İlişkimde Yalnızım 

ARA REKLAM ALANI

HER İLİŞKİ BAŞLANGIÇTA; 

HEYECANLI VE MUHTEŞEMLİKLERİ İLE BAŞLAR VE BELLİ BİR ZAMAN SÜRECİN DE BU İLERLEYİŞ HER İKİ TARAF İÇİN  AYNI HEYECAN VE HAZ İLE DEVAM EDER. 
BU İLERLEYİŞ İÇERİSİNDE İLİŞKİYE DAİR TEMEL KAVRAMLAR YAVAŞ YAVAŞ BELİRGİNLİK KAZANIRKEN İLİŞKİ İÇERİSİNDE İNİŞLER VE ÇIKIŞLAR SÖZ KONUSU OLABİLİR VE YENİ İLİŞKİYE BAŞLAYAN BİREYLERİN ÖZELİKLE BİRBİRLERİNİ TANIMA, ALGILAMA VE ANLAMA SÜREÇLERİ İÇERİSİNDE HER İKİ TARAF BAZEN GERÇEK DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNDEN UZAKLAŞARAK, KARŞI CİNSİNE OLAN İLGİ, ALAKA VE SEMPATİSİNİN ETKİSİNDE GERÇEKLİĞİNDEN UZAKLAŞMIŞ OLUR. BU DURUMU HER BİREY İÇİN SÖZ KONUSU ETMEK DOĞRU OLMAMAK İLE BİRLİKTE HER İLİŞKİ BU EVRELERDEN GEÇEREK İLİŞKİNİN KÖKÜNÜ VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAĞLAMLAŞTIRIR. 

DUYGUSAL İLİŞKİLERİMİZDE;

HER ZAMAN BAŞLANGIÇTA ÖNCELİĞİMİZ KARŞIMIZDA Kİ BİREY OLUR VE ZAMAN İÇERİSİNDE BU ÖNCELİK FARKLI NEDEN VE SEBEPLERDEN DOLAYI YER DEĞİŞTİREBİLİR. BU DEĞİŞİM SÜRECİNDE VE DEĞİŞİM SÜRECİ SONRASINDA KARŞIMIZ DA Kİ BİREYİN DEĞİŞİM KARŞISINDA KENDİSİNE VE KENDİSİNİN SAHİP OLDUKLARINA KARŞI DEĞİŞİMİ NEGATİF OLARAK ALGILAR VE DEĞERLENDİRMEYE BAŞLAR. OYSA DURUM TAM OLARAK BÖYLE DEĞİLDİR VE GERÇEĞİ TAM OLARAK YANSITMAMAKTADIR. BU DEĞİŞİM KADIN VE ERKEK İÇİN GEÇERLİ OLAN BİR SÜREÇ VE ZAMAN İÇERİSİNDE MEYDANA GELEN GENEL DURUMLARDAN BİRİSİDİR. BU VE BENZERİ BİR DURUMLA VEYA DEĞİŞİKLİK İLE KARŞILAŞTIĞINIZDA KENDİNİZİ İRDELEMEK, SUÇLAMAK, SORGULAMAK VE BENZERİ DURUMLARI AÇIĞA ÇIKARTMADAN ÖNCE KARŞINIZDA Kİ BİREYİ ANLAMAYA VE ALGILAMAYA ÇALIŞIN SONRASINDA İÇSEL OLARAK SORGULAMALARINIZI YAPIN.

İLİŞKİMİZE YENİ BAŞLADIĞIMIZDA;

İNANILMAZ BİR İLETİŞİM BAĞIMIZ VARDI VE SANKİ YILLARDIR BİRBİRİNİ TANIYAN İKİ ÇOK YAKIN ARKADAŞ, DOST, SIRDAŞ GİBİYDİK AMA ZAMANLA İLİŞKİ SÜRECİMİZDE BUNUN AZALDIĞINI VE YOK OLMAYA BAŞLADIĞINI FARK EDİYORUM GİBİ SORU VE SORGULAMALAR İLE İLİŞKİ İÇERİSİNDE YALNIZIM DİYEN KİŞİLERİN İÇSEL RAHATSIZ EDİCİ YOLCULUĞU BAŞLAMIŞ OLUR VE KİŞİNİN İLİŞKİSİNDE VE SOSYAL HAYATINDA İNİŞLER VE NEGATİF DURUMLAR SÖZ KONUSU BAŞLAMIŞ OLUR. BU VE BENZERİ DURUM İLE KARŞI KARŞIYA KALDIĞINIZ DA YALNIZLIKTAN DEM VURMAK YERİNE KENDİNİZİ NEDEN YALNIZ HİSSETTİĞİNİZİ SORGULAYIN VE GEÇMİŞTE VAR OLAN ŞUANINIZ DA VAR OLMAYAN VE EKSİLEN VEYA AZALAN NOKTALARI AÇIĞA ÇIKARTIN.

BANA KARŞI İLGİSİZ VE İLETİŞİME KAPALI;

SEVDİĞİM, SAYGI DUYDUĞUM, ÂŞIK OLDUĞUM VE BİRÇOK KONUDA FEDAKÂRLIK ETTİĞİM KİŞİ GİTTİ YERİNE BAMBAŞKA BİRİ GELDİ, SAATLERCE KONUŞUP SOHBET ETTİĞİM, UZUN UZADIYA KAHVE EŞLİĞİNDE KEYİFLE HER ŞEYDEN KONUŞTUĞUM İNSAN BELLİ BİR ZAMAN SONRA YABANCILAŞTI VE İLGİSİZ VE İLETİŞİME KAPATTI KENDİSİ DİYEN BİRÇOK İNSAN VAR KADIN VE ERKEK AYRIMI YAPMADAN BU VE BENZERİ SÖYLEMLERİ GENELDE KADINLAR SÖZ KONUSU EDER GİBİ GÖRÜNSE DE ERKEKLERİN ÇOĞUNLUĞUNDA DA BU DURUM SÖZ KONUSUDUR.

BURADA CEVABINIZ ASLINDA TAMAMEN SİZDE SAKLI, ‘BELLİ BİR ZAMAN’ SONRA DEĞİŞTİ, PARTNERİNİZ HANGİ ZAMAN DİLİMİNDE DEĞİŞTİ VE O ZAMAN DİLİMİNDE İKİLİ OLARAK, BİREYSEL BİREYLER OLARAK NELER YAŞADINIZ VE BU ‘BELLİ ZAMAN’ DEDİĞİMİZ ZAMAN HANGİ YAŞANMIŞLIKLARA DENK GELDİ CEVABINIZ TAM OLARAK BURADA.

YALNIZ HİSSEDİYORUM; 

SAKİN VE MANTIKLI DÜŞÜNÜNCE, ÇOK CİDDİ SORUNLARIMIN OLMADIĞINI ASLINDA HER İLİŞKİDE SÖZ KONUSU EDİLECEK SORUNLAR YAŞADIĞIMIZI, ANLAŞMAZLIKLARIMIZIN VE UYUŞMAMAZLIKLARIMIZIN OLMADIĞINI FARK ETTİM VE ZAMAN ZAMAN İLETİŞİMDE AZALMALAR VE ÇOĞALMALAR OLACAĞINI DA KABUL ETTİM AMA HÂLÂ YALNIZIM VE İLİŞKİMDE YALNIZ HİSSEDİYORUM DEMEYE DEVAM EDİYORSANIZ ?

BURADA İLK OLARAK KENDİMİZ DEDİĞİMİZ BEN İLE İLETİŞİME GEÇMENİZ GEREKMEKTEDİR.

BENLİĞİMİZDEN UZAKLAŞTIYSAK VE BU UZAKLAŞMANIN FARKINDA DEĞİLSEK SORUNU KENDİMİZDE ARAMAK YERİNE, BAŞKALARINDA ARAR HÂLÂ GELİRİZ.

SEVGİLERİM İLE 

UĞUR KILIÇ 

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.